Search

Mec 3 fiton cmimin Oscar


Angelo Talamini fiton kupen prestigjioze te arit duke perdorur bazen e akullores(extra dark) te mec 3


Edicioni I 50 I MIG (mostra internacionale dell gelato) i njohur si panairi nderkombetar i akullores artizanale,eshte cilesuar si eventi lider kushtuar akullores,duke terhequr 27000 pjesemares.

Prezantimi zgjati kater dite dhe gjate ketyre diteve pervec vendeve qe marrin pjese gjithmone si (gjermania,spanja,Austria,hollanda,franca…etj) u bashkuan dhe pjesmarresit nga Japonia,Brazili,SHBA,Tajlanda,Maroku,Rusia.

Ky konkurs I cili eshte themeluar ne 1970,per ti dhene mundesi profesonisteve dhe adhuruesve te akullores ne gjithe boten te shfaqin kapacitetet e tyre profesionale ne punimin e akullores u kurorezua me kupen e arte te cmimit oscar. Ne albumin e cmimeve te fituara nder vite ndodhen emrat e atyre qe kan bere histori ne boten e akullores.

Kete vit panairi vendosi ta perqendrhej ne konkurimin per akullore me baze cokollate.Juria e panairit e perfaqesuar nga ekspert te ndryshem nga gjith bota ekzaminuan mostrat e prezantuara nga te gjithe pjesemarresit dhe vendimin e saj e bazoi ne cilesi,shije dhe pamje.

Ne shfaqen e 40 te ketij panairi cmimi I arte iu dha Hollandes fal Angelo Talaminit I cili punimin e tij prej cokollate e kish bere me produktet e mec 3,Fale experiences se kompanies italiane mec 3 dhe cilesis se produkteve te saj,akullorja fituese qe ajo e pergatitur me shijen dhe bazen e extra dark,e cila kishte nje dallim te qarte kundrejt produkteve te tjera konkuruese .Nje akullore me baze cokollate 100 % origjinale fondente dhe ngjyre te erret te theksuar.


JU SHTUA DHE NJE CMIM TJETER KOMPANISE MEC 3.


Urime kampionit dhe na vjen shume keq per te tjeret.Me mec 3 behesh kampion!